Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie ma zaszczyt zaprosić na 57. Henrykowskie Spotkania Kulturalne, które odbędą się w Sali Kamiennej zespołu pałacowo-folwarcznego w Siemczynie, 20.05.2023 roku od godz. 17:00
!Wstęp Wolny!
W programie:
– godz. 17:00 Inauguracja wydarzenia.
Prezes HSS Zdzisław Andziak i Wiceprezes HSS Bogdan Andziak
– godz. 17:10 Prelekcja „Tajemnice sławoborskich lasów. O zaginionym średniowiecznym mieście”
Andrzej Kuczkowski i Marcin Krzepkowski
„(…) Wszystko zaczęło się w grudniu 2019 roku, kiedy to w książce Der Kolberg-Körliner Kreis. Die Geschichte seiner Städte und Ortschaften Johannesa Courtoisz 1909 rokunatrafiliśmy na informację, że Sławoborze (niem. Stolzenberg), obecnie spora wieś w województwie zachodniopomorskim w powiecie świdwińskim, było niegdyś… miastem. Co więcej, w XIX stuleciu widoczne były jeszcze jego pozostałości w postaci fos i obwałowań. W przywołanej publikacji odnotowano również zapomniane obecnie nazwy lokalne pól: Alt Stadt i Hospital, wyraźnie nawiązujące do dawno przebrzmiałej świetności miejscowości. (…)”
– godz. 17:50 Wystawa wycinanek – Łowickie, szwajcarskie, mandale
Anna Hryniewicz
Anna Hryniewicz – ze Złocieńca jest nauczycielką fizyki i geografii, ale jej pasją są wycinanki – łowickie, szwajcarskie i inne. Tworzy także mandale. Zwykła kartka w jej rękach przeistacza się wprost magicznie w arcydzieło. Sztuka wycinanki to specjalność wymagająca wyjątkowej precyzji i cierpliwości. Jeśli dołączyć do tego nieprzeciętną wiedzę na temat historii wycinankarstwa, jego początków i kierunków rozwoju w różnych regionach nie tylko Polski oraz znawstwa poszczególnych motywów charakterystycznych dla wycinanki kurpiowskiej, łowickiej czy szwajcarskiej, trudno nie okazać uznania dla artystki.
– godz. 18:10 „Na Moście Rozstań…”
Koncert zespołu MUSIC TRIO
Music Trio jest zespołem Rodzinnym wolne chwile poświęcają swojej pasji – Muzyce. W ostatnim czasie zespół zaprosił do współpracy Janusza Kucharskiego , który gra w zespole na kontrabasie.
Skład zespołu:
Staszek – gitara , wokal
Monika – wokal ,instrumenty perkusyjne
Marcin – instrumenty klawiszowe
Janusz – kontrabas
Zespół zagra Koncert pt. „ Na Moście Rozstań…”
Scenariusz : Alina Karolewicz
Przez Muzyczny wieczór przeprowadzą nas : Alina Karolewicz oraz Krzysztof Hryniewicz
O Nagłośnienie , Oświetlenie , Wizualizację całego Koncertu zadba Firma: Grucha-Sound
!ZAPRASZAMY!