🖼️ 18.05.2024, o godzinie 16:00, w Muzeum Ziemi Pomorskiej w Siemczynie odbyło się uroczyste otwarcie II Międzynarodowego Przeglądu Sztuki „Od Gór Po Morze”. ⛰️➡️🌊

Część Fotografii: Adam Cygan
➡️ Wydarzenie przyciągnęło tłumy miłośników sztuki, którzy mieli okazję podziwiać około 300 dzieł stworzonych przez ponad 120 artystów. 👨🏻‍🎨👩🏻‍🎨
To prawdziwe święto sztuki zorganizowane przez Stowarzyszenie Stacja Kultura 💃🏻 z Bornego Sulinowa przy wspópracy z Henrykowskim Stowarzyszeniem w Siemczynie.
🏰 Wydarzenie odbywa się w ramach Koalicji Trzech Województw i kolejne wystawy odbędą się w Pałac Struga w Woj. Dolnośląskim oraz w galeria 33 w Ostrowie Wlkp. w Woj. Wielkopolskim.
🧙🏻‍♂️ Należy podkreślić, że prekursorem i pomysłodawcą przeglądu jest Krzysztof Ryfa z Galerii 33, który organizuje wystawę w Ostrowie Wielkopolskim już od ponad dekady. 👏🏻
👩🏻‍🎨 Kuratorem wystawy w Pałac Siemczyno jest Pani Jolanta Gramczyńska Sztuka w Szczecinie, znana z działalności artystycznej w Szczecinie.
ℹ️ Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Anna Bańkowska – Wicemarszałkini Woj. Zachodniopomorskiego, Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
🚪🔑 Na otwarciu nie zabrakło wielu artystów. Ich ciężka praca i zaangażowanie sprawiły, że wystawa stała się prawdziwą ucztą dla ducha, pozostawiając niezapomniane wrażenia na odwiedzających.
ℹ️ Projekt został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego Pomorze Zachodnie oraz Starostwo Powiatowe w Szczecinku Powiat Szczecinek, co pozwoliło na stworzenie tak wyjątkowego wydarzenia.
🗓️‼️ Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 22 czerwca. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia barokowego pałacu w Siemczynie i zanurzenia się w świat sztuki, który prezentuje prace artystów z różnych zakątków świata.