III Zlot Tropem Wojsk Szwedzkich dobiegł końca.

Blisko 💯 pasjonatów historii z 40 miejscowości reprezentujących 17 stowarzyszeń, poszukiwało miejsca po obozie wojsk szwedzkich z 21 lipca 1655 roku.To już trzecia edycja tego wydarzenia, które odbyło się ponownie w Pałac Siemczyno🏰.

To były naprawdę świetnie spędzone trzy dni w towarzystwie osób mających wspólną pasję:)

Rozpoczęliśmy grupowym zdjęciem i wystrzałami z broni przybyłych na to wydarzenie żołnierzy z Regiment Królewicza Jana Kazimierza & Stowarzyszenie Odtwórstwa Historycznego Bracia Herbu Gryf 🤠 🇸🇪.

W terenie, weryfikowaliśmy wytypowane trzy dostępne miejsca.Odnaleźliśmy ponad 400 przedmiotów, które już wkrótce zasilą lokalne placówki muzealne 🏛️. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć prelekcji, które wygłosili panowie Zbigniew Januszaniec oraz Krzysztof Socha .Odbyło się także nocne zwiedzanie pałacu (to już nasza zlotowa tradycja😎), po którym oprowadzał p.Bogdan Andziak prezes Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie . Każdy z uczestników zlotu, otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody ufundowane przez Naszych sponsorów którymi byli: Zwiadowca Historii , miesięcznik Odkrywca oraz firma A-Gora Num . Za udzielone wsparcie dziękujemy także Intermarche Drawsko Pomorskie – Panu Piotrowi Płażalskiemu oraz Cukiernia – Piekarnia J.k. Pokutyńscy 🍞

A jak było podczas zlotu, możecie zobaczyć w krótkiej fotorelacji📸👇.

Serdecznie dziękuję członkom stowarzyszenia Tempelburg za udzielone wsparcie podczas realizacji tego wydarzenia.Dziekuję także wszystkim pasjonatom historii, którzy przybyli do Siemczyna i uczestniczyli w poszukiwaniu miejsca obozu – to Wy stworzyliście tą świetną atmosferę👏. Już teraz zapraszam na IV edycję zlotu poszukiwaczy-detektorystów „Tropem Wojsk Szwedzkich”, która odbędzie się w przyszłym roku 🤠 🇸🇪 🧑‍🦯⛏️….

SHK Tempelburg